Články od Kika’s German

Zajímá tě život v německy mluvících zemích? Chceš dostávat tipy, jak se učit zábavně a efektivně? Potřebuješ poradit, jak zvládnout telefonáty v němčině, napsat e-mail nebo porozumět poslechu u zkoušky? Inspiruj se na našem blogu, kde najdeš tipy na dovolenou v německy mluvících zemích, zdroje k učení i příběhy našich studentů. Občas přihodíme i gramatiku nebo tipy na filmy, podcasty a další zdroje.

Pokud se přihlásíš k odběru novinek, dostaneš od nás na konci každého měsíce e-mail s upozorněním na nové epizody podcastu a nové články na blogu. Jako první budeš vědět o každém novém kurzu!

Více e-mailů neposíláme! A z odběru se můžeš kdykoliv odhlásit.

15 tipů, jak se obklopit němčinou

15 tipů, jak se obklopit němčinou

Všude na internetu se píše – obklopte se jazyky, pusťte cizí jazyk do svého života, ponořte se do něj. A já s tím naprosto souhlasím, jen vám kromě klišé, že se máte jazyky obklopit, dám i pár tipů a rad, jak na to.

číst více
Schimpfwörter | Jak nadávat v němčině?

Schimpfwörter | Jak nadávat v němčině?

V tomto článku se podíváme na některé německé nadávky a fráze, kterými si rodilý mluvčí uleví při naštvání a frustraci. Není samozřejmě hezké tuto slovní zásobu aktivně používat, ale při sledování filmů a seriálů se ti bude hodit!

číst více
Jak si nastavit jazykové cíle a nezůstat ledňáčkem?

Jak si nastavit jazykové cíle a nezůstat ledňáčkem?

Znáte to. V lednu má člověk pocit, že tento rok bude jiný. Říká si, jak se bude učit každý den, jak posune svoji němčinu o dvě úrovně výš a jak si udělá certifikát C2, a kromě toho se ještě zapíše na kurzy kreslení, začne běhat maratony, objeví lék na rakovinu, napíše knihu a procestuje svět. Snadno se nám v lednu píší seznamy úkolů, priorit a předsevzetí. Hůř se nám pak v dubnu plní, a v červenci ještě hůř.

číst více
Letní dobrodružství? Staň se au pair ve Švýcarsku

Letní dobrodružství? Staň se au pair ve Švýcarsku

Rádi cestujete a láká vás představa, že byste nějaký čas strávili v nádherné, vyspělé zemi, která nabízí krásná jezera, alpské vrcholky, malebná města i luxusní prostředí? Pak se určitě vypravte do Švýcarska a vyzkoušejte si, jaké to je být au pair!

číst více