Články od Kika’s German

Zajímá tě život v německy mluvících zemích? Chceš dostávat tipy, jak se učit zábavně a efektivně? Potřebuješ poradit, jak zvládnout telefonáty v němčině, napsat e-mail nebo porozumět poslechu u zkoušky? Inspiruj se na našem blogu, kde najdeš tipy na dovolenou v německy mluvících zemích, zdroje k učení i příběhy našich studentů. Občas přihodíme i gramatiku nebo tipy na filmy, podcasty a další zdroje.

Pokud se přihlásíš k odběru novinek, dostaneš od nás na konci každého měsíce e-mail s upozorněním na nové epizody podcastu a nové články na blogu. Jako první budeš vědět o každém novém kurzu!

Více e-mailů neposíláme! A z odběru se můžeš kdykoliv odhlásit.

15 tipů jak se ,,obklopit” němčinou

15 tipů jak se ,,obklopit” němčinou

Všude na internetu se píše – obklopte se jazyky, pusťte cizí jazyk do svého života, ponořte se do něj. A já s tím naprosto souhlasím, jen vám kromě klišé, že se máte jazyky obklopit dám i pár tipů a rad, jak na to.

číst více
Letní dobrodružství? Staň se Au Pair ve švýcarském Lausanne 🇨🇭

Letní dobrodružství? Staň se Au Pair ve švýcarském Lausanne 🇨🇭

Rádi cestujete a láká vás představa, že byste nějaký čas strávili v nádherné, vyspělé zemi, která nabízí krásná jezera, alpské vrcholky, malebná města i luxusní prostředí? Pak se určitě vypravte do Švýcarska a vyzkoušejte si, jaké to je být Au Pair! Možná to zní jako životní dobrodružství, o kterém jste vždy snili a které já jsem prožila. Přečtěte si o tom, jak jsem se rozhodla prozkoumat krásy Švýcarska a život v Lausanne. Byla tonezapomenutelná cesta plná dobrodružství a objevování!

číst více
Sťahovanie z Brna do Viedne 🎡

Sťahovanie z Brna do Viedne 🎡

Míša je lektorkou němčiny online a součástí týmu Kika’s German. Několik let žila v Brně, odkud se přestěhovala před nedávnem do Vídně. Poprosila jsem ji, aby vám popsala proces stěhování a zabydlování se v novém městě. Ani s dokonalou němčinou není vše procházkou růžovou zahradou, ale za Sachertorte to stojí.

číst více
Na skok k sousedům do Rakouska 🇦🇹

Na skok k sousedům do Rakouska 🇦🇹

Jana z projektu Rakouská němčina, vás pozve tam, kde je už přes 16 let doma. Žije v Rakousku se svým rakouským mužem a dětmi, pracuje v logistické firmě a pomáhá ostatním Čechům, kteří se do Rakouska stěhují nebo odstěhovat chtějí. Pojďme se tedy do Rakouska podívat, naplánovat prázdninové výlety a mrknout k Janě na to, co se řekne v Rakousku trošku jinak než u sousedů v Německu.

číst více
Četba v němčině

Četba v němčině

Jak si v němčině číst? Jaké k tomu používat aplikace a slovníky? Jak si správně vybrat knihu? Co je to zjednodušená četba? Kolik % bych měl/a rozumět? A kde se dají knihy půjčit zdarma, koupit nebo najít ve formě e-booku? Vše o čtení knih v němčině se dozvíš v tomto článku.

číst více