Mentoring

  • němčina pro samouky, kteří potřebují pomocnou ruku
  • efektivní výuka nezávislá na místě i čase
  • vhodný pro motivované studenty
  • videa, výukové materiály, deadline
  • zpětná vazba
  • individuální přístup

Němčina tě bude bavit!

Je sice hezké, že se můžeš učit odkudkoliv, ale časově nestíháš? Práce na směny, mateřská dovolená či malé děti, spousta aktivit a nepravidelný rozvrh. Poznáváš se? V dnešním uspěchaném světě může být těžké najít si čas na pravidelnou Skype lekci. Pokud máš i přesto chuť, sílu a čas alespoň dvě hodiny týdně věnovat se němčině, nabízím ti svou pomocnou ruku. Ujasníš si gramatiku a rozšíříš slovní zásobu k nejrůznějším tématům. Začneš v němčině koukat na videa, poslouchat podcasty, číst články, aktivně psát i mluvit. Němčina se stane součástí tvého běžného dne.

Ať je tvým cílem maturita, zkouška B1-C1, pracovní pohovor, život v zahraničí, nebo zlepšení komunikace, společně tvého cíle dosáhneme.

Lekce jsou individuální, a každý týden se můžeš těšit na zábavu i posun k cíli. Nejprve ode mě dostaneš formulář, díky kterému lépe poznám, co potřebuješ. Na úvodní lekci si popovídáme německy, probereme tvé cíle a podíváme se, jak zadané úkoly v mentoringu vypadají. Společně sestavíme individuální plán lekcí na 12 týdnů podle tvých potřeb.

Jdeš do toho? Pojďme se spojit na úvodní lekci!

Jak mentoring funguje?

E-lesson obdržíš do své Google Classroom pravidelně každý týden a můžeš ji vypracovat kdykoliv během týdne, ať už ráno, v práci, či po nocích, až děti usnou. Němčinu můžeš mít vždy a všude s sebou, protože Classroom funguje nejen jako webová stránka, ale také jako mobilní aplikace.

Každý týden ode mě dostaneš zpětnou vazbu, a to jak písemně, tak také formou hlasové zprávy vložené přímo do dokumentu. Moje oprava není o červených vlnovkách a škrtání. V opravě tě upozorním na to, jak chyba vznikla, a poradím, jak ji opravit. Docílíme tím toho, že se z chyb poučíš a postupně je eliminuješ. Chyba je kámoš!! Součástí zpětné vazby jsou také tipy na zlepšení výslovnosti, která je ve školství opomíjená.

Po 12 týdnech tě čeká videohovor (30 minut), kde probereme vše, co během předchozích e-lessons nebylo jasné, a popovídáme si německy. Kromě toho jsem k dispozici všem studentům denně v Google Classroom. Všechny nejasnosti se mnou můžeš konzultovat během toho, co se učíš nebo pročítáš opravy.

5 400,- / 12 týdnů

Co o Mentoringu pro samouky říkají mí studenti?

Kika je skvělá lektorka. Její mentoring je zábavný, zaměřený na všechny části jazyka. Umí nakopnout a zaujmout. Moc mě baví a mohu ho všem doporučit. Němčina vás bude bavit.

Lucie Fojtová —

Přihlásila jsem se na mentoring pro samouky, protože mám tři malé děti a nemám moc pravidelného času na učení. Sama jsem to pořád odkládala, protože jsem nevěděla, kde a jak začít, jaká slovní zásoba by se mi nejvíce hodila. Mentoring moc doporučuji, protože je na míru, jak tématy, oblastí, tak gramatikou, a celkově je to zábavné a pokaždé jiné, takže se člověk nenudí. Kika mě nasměrovala, kde s učením začít, jak vše aplikovat v praxi, a hlavní je její motivace k učení.

Káťa Šubrová —

Chceš sa začať učiť nemecky alebo zlepšiť svoju gramatiku a nemčinu celkovo? Potom je Kika tou pravou lektorkou nemčiny práve pre teba! Ponúka program pre samoukov v ktorom nájdeš zaujímavé úlohy, gramatiku, novú slovnú zásobu a videá s ktorými môžeš tvoju nemčinu zdokonaliť. Celú gramatiku ti vždy zrozumiteľne vysvetlí a dostaneš aj Feedback na tvoje vypracované úlohy. Ku každému študentovi pristupuje individuálne a to je super!

Anita Mešterová —

Velká výhoda je, že Kika se bude o vás opravdu zajímat a jednotlivé lekce vám vždycky přizpůsobí jak tématy, tak příkladovými větami, šitými na míru. To mě opravdu hodně bavilo. Navíc je podporující a vždycky pozitivní. Mohu určitě doporučit.

Jindřiška Paďourková —

Videoreference:

FAQ – Na co se studenti ptají?

Kolik musím mentoringu věnovat času?

Tolik, kolik potřebuješ. Nejsem učitelka ze základní školy, ale tvůj mentor a průvodce k vysněné úrovni němčiny. Každý týden ti budu zadávat práci na cca 2 hodiny, ale většina úkolů je velmi otevřená. Například tě poprosím, abys popsal/a svůj den, shrnul/a knihu, kterou jsi přečetl/a, nebo mi povyprávěl/a v hlasové zprávě o seriálu, který sleduješ. Rozsah jednotlivých úloh tedy velmi ovlivňuješ ty jako student. Nejdůležitější je věnovat se němčině každý týden alespoň trochu. Pokud nestihneš všechny úkoly, nic se neděje, ale vždy lekci, alespoň částečně vypracovanou, odevzdej. V každé lekci najdeš i bonusové úkoly, které můžeš, ale nemusíš dělat. Většinou jsou to doporučení na filmy, aplikace nebo knihy. Můžeš si je ukládat a věnovat se jim, až na to přijde čas a chuť.

Potřebuji technické dovednosti?

Ano, částečně ano. Není to nic složitého. Pokud máš počítač s internetem a umíš ovládat e-mailovou schránku a internetový prohlížeč, neměl by to pro tebe být problém. Dostaneš ode mě videomanuál, jak ovládat Google Classroom, jak nahrát hlasovou zprávu nebo jak pracovat s aplikací na slovní zásobu (Quizlet). To je pro mentoring nejdůležitější. Doporučím ti i další aplikace a vychytávky, ty však využívat nemusíš!

Jak probíhá komunikace lektor – student?

Na začátku se uvidíme přes Google Meet na úvodní lekci. Termín si můžeš vybrat poté, co vyplníš formulář a dozvím se o tobě vše potřebné. Po navázání spolupráce ti založím třídu v Google Classroom a e-mailem obdržíš veškeré informace, včetně videonávodu, jak s Google Classroom pracovat. V Google Classroom spolu můžeme komunikovat pomocí komentářů a v případě, že potřebuješ moji rychlou reakci, mě stačí označit pomocí @ a mé adresy (deutsch.mit.kika). Potřebuješ se pobavit o něčem důležitém, vyřešit organizační věci nebo technické problémy? Napiš mi e-mail. Je to akutní? Můžeme si napsat nebo zavolat přes WhatsApp.

Můžu si to nejprve vyzkoušet?

Nejsi si jistý/á, jestli je to ta pravá metoda učení pro tebe? Pojďme se sejít na úvodní lekci zdarma, kde si ukážeme Google Classroom i jak vypadají zadané lekce. Také ti mohu ukázat, jak pracovat s opravenou a vrácenou e-lesson tak, aby to pro tebe bylo co nejužitečnější. Ráda ti také nabídnu jednu plnohodnotnou zkušební e-lesson, aby sis celý koncept vyzkoušel/a, a pokud ti nebude vyhovovat, nebudeme ve výuce dále pokračovat. Tato e-lesson tě bude stát 450 CZK / 20 EUR.

Nevíš, zda je mentoring to pravé pro tebe?
Chceš se do němčiny nejprve dostat a vyzkoušet si práci v Google Classroom?

Co takhle 12týdenní kurz zaměřený na skloňování od A do Z nebo kurz na minulé časy v němčině? I to je možnost! Čas od času otevírám skupinový mentoring – přesně zadaná témata lekcí s jasným cílem, nižší cena a spolužáci ve virtuální učebně. Mrkni na online kurzy.

Chceš se zaměřit spíš na pravidelné konverzace s lektorem?
Mrkni na individuální lekce.