Individuální lekce

 • online z pohodlí domova
 • bez učebnic
 • konverzační metoda
 • moderní a neotřelé výukové materiály
 • orientované na tvůj cíl
 • z 95 % v němčině

Komunikuj německy už od první lekce

Kika’s German tým – profíci, kteří mají němčinu v malíku a umí ji naučit i tebe. Pravidelně se vzděláváme, doplňujeme si znalosti o moderních způsobech výuky, scházíme se na networking, účastníme se workshopů, vytváříme vlastní výukové materiály a jsme na stejné vlně.

Němčina a celý projekt jsou naší srdcovkou. Víme, že má spousta studentů němčiny trauma ze základní školy, a věříme, že tě přesvědčíme, že u nás učíme jinak!

Jaká jsou naše pravidla ve výuce?

 • Student = středobod výuky.
 • Lekce vedeme v němčině, jak jen to jde.
 • Soustředíme se na konverzaci a praktické použití jazyka.
 • Vzděláváme studenta ve všech oblastech jazyka a dbáme na výslovnost.
 • Orientujeme se na cíl a studentův úspěch.
 • Jsme vždy skvěle připravení, ale umíme i improvizovat.
 • Je pro nás důležité, aby lekce studenta bavila.
 • Připravujeme lekce na míru tak, aby byly individuální a pro studenta relevantní.

Němčina s námi tě bude bavit!

Cena

Individuální lekce

590 Kč nebo 25€ | 50 min.

Konverzace

345 Kč nebo 15€ | 30 min.

Samozřejmě ti vystavíme fakturu, buď v českých korunách, nebo v eurech.
Chceme, aby pro tebe byly lekce němčiny dobrou investicí a smysluplným trávením času. K tomu patří i samostudium – budeme od tebe během spolupráce vyžadovat nejen platbu za lekce, ale především tvůj čas!

Na koho se můžeš těšit?

lektorkaeliska

Eliška Zemanová

Chceš si popovídat s německým kolegou v práci, objednat si Kaiserschmarren na sjezdovce nebo se ucházet o práci, stáž či studium v Německu? Nebo si prostě stejně jako já myslíš, že je němčina krásný a libozvučný jazyk? Pomohu ti, ať je tvá úroveň němčiny jakákoliv.

Jazykům se věnuji od raného dětství. Vděčím tomu svým příbuzným v Tyrolsku, babičce-němčinářce a skvělým vyučujícím na gymnáziu v Jihlavě. Cizí jazyky mě vždy bavily, a proto jsem se rozhodla se jim věnovat i profesně.

Díky mému bakalářskému studiu (Němčina pro hospodářskou praxi) jsem měla možnost nahlédnout do různých oblastí ekonomiky. Zjistila jsem ale, že mě více baví zprostředkovávat komunikaci druhým, a proto jsem navázala studiem na Univerzitě Karlově (Překladatelství – Tlumočnictví).

Studium mi dalo mnoho zkušeností a skvělý základ pro mou profesi. I nadále je pro mne však důležité se vzdělávat a udržovat kontakt s rodilými mluvčími, proto se účastním různých kurzů a cestuji do zahraničí. V současné době jsem na volné noze a s radostí kombinuji tři činnosti – výuku, tlumočení a překlad. Díky tomu je můj pracovní týden velmi pestrý a na setkání se studenty se vždy těším.

Učím nejčastěji v dopoledních hodinách nebo v brzkých odpoledních (do 15 hod.)

Radka Fišerová

Doprovodím tě na cestě za lepší němčinou. Pokusím se ti cestu plnou dřiny a úskalí co nejvíce zpříjemnit. Na lekcích mám ráda přátelskou, veselou a optimistickou atmosféru. Každý student je pro mě jedinečný a lekce připravuji každému na míru podle jeho přání, cílů a preferencí. Ráda učím studenty všech úrovní, kteří však vědí, proč se německy učí a čeho chtějí dosáhnout.

S němčinou si buduji vztah už dlouhých 25 let. Žiju v krásném městě Eisenach ve spolkové zemi Durynsko a kromě toho, že jsem lektorkou němčiny, pracuji v hudební škole. S němčinou jsem tak v každodenním kontaktu a díky tomu vím, že němčina v reálném životě vypadá často jinak než v učebnici. Své studenty učím nejen jazyk, ale předávám jim své zkušenosti ze života v Německu a lásku k německé kultuře. Myslím, že jazyk a kultura jdou ruku v ruce a jedno bez druhého moc nefunguje.

Online výuka je nejen moje práce, ale zároveň koníček. Baví mě vytvářet výukové materiály a neustále se v oblasti lektorování vzdělávám. Kromě toho se učím španělsky, mám ráda hispánskou kulturu. Cvičím jógu, ráda chodím do přírody a v zimě na běžky. Jsem vášnivým fanouškem biatlonu.

Učím ráno mezi 7 a 11 hodinou.

Petra Klimentová

Těším se na pokročilé studenty, kteří vědí, proč se potřebují v němčině zlepšit. Pomůžu s aktivní němčinou do práce (obchodní i hospodářská němčina), obecným jazykem i s přípravou na jazykové zkoušky (až do C2).

Němčina mě provází od malička. Dlouhá léta jsem se ji učila ve škole, pokračovala s ní na vysoké škole, vždy jsem ji používala denně v práci. A aby to nebylo málo, našla jsem si německého muže a pořídila si česko-německou rodinu.

Prošla jsem si všemi způsoby učení, od nezábavných cvičení ve škole přes ruce-nohy-překladač v práci až po přirozené učení, kdy jsem se obklopila jazykem. Studentům se snažím ukázat, jakým způsobem se snadno naučit jazyk tak, aby si ho zapamatovali.

Učím hlavně ráno a v dopoledních hodinách. Ale určitě zkusíme najít společný termín!

Helena Janiš

Chceš si vyzkoušet pracovní pohovor, small-talk s kolegy, rozhovor se sousedy, na úřadě nebo v restauraci? Chceš probrat, co obnáší život v Německu a jak je to s pověstnou německou dochvilností? Nebo si popovídáme o jiném tématu, které tě právě zajímá?

Již téměř 10 let žiji poblíž Mnichova v Bavorsku a s němčinou jsem v každodenním kontaktu. Učit jsem se ji začala ve svých jedenácti letech. Po absolvovávání rakouského gymnázia jsem německý jazyk vystudovala na Univerzitě Palackého v Olomouci. Němčina je zároveň i mou zálibou, stále mě baví objevovat její krásy a učit se nové výrazy. Studium jazyka je pro mě cesta, která nikdy nekončí.

Ve volném čase se věnuji se sportu, osobnímu a lektorskému rozvoji, ráda cestuji. Mým koníčkem jsou i další cizí jazyky, učím se angličtinu a jsem samouk italštiny.

Jsem k dispozici v odpoledních a podvečerních hodinách a moc se těším na všechny motivované studenty, kteří chtějí své komunikační dovednosti v němčině posunout na vyšší úroveň.

Terezie Červáková

Ať už začínáš, nebo chceš své dosavadní znalosti posunout o úroveň výš, jsem tu od toho, abych Ti poskytla ideální podmínky pro splnění Tvých cílů v němčině.

Sama jsem se setkala s mnoha různými způsoby výuky němčiny, a tak vím, jak je důležité, aby nebyla výuka jazyka odtržena od kulturního kontextu. Jakkoliv tedy budu jednotlivé lekce připravovat individuálně na základě Tvých preferencí, budeme se ve společných lekcích věnovat i různým aspektům reálií německy mluvících zemí. Osobně jsem se s nimi seznámila v uplynulých letech během svých studijních i pracovních pobytů v Německu a Rakousku.

Věřím, že se dokážu dobře vcítit i do opačné role, tedy role studenta, jelikož se aktuálně učím nový jazyk. Navíc nepochybuji o tom, že ve kterémkoliv jazyce se lze neustále zlepšovat.

Na výuku preferuji dopolední hodiny nebo brzké odpolední, určitě společně najdeme takový termín, který bude vyhovovat oběma stranám. Na případnou spolupráci se moc těším!

Lektorky bez volné kapacity:

Náš rozvrh je momentálně plný, ale je možné, že se v následujících dnech či týdnech uvolní volné místo právě pro tebe. Zkus napsat zprávu lektorce, která se ti nejvíc líbí, a na spolupráci si počkej. Vzájemné sympatie jsou důležité a věříme, že budeš mít štěstí a najdeme společný termín.

Veronika Darmopil

Chceš s němčinou začít, po letech se k ní vrátit, nebo už něco umíš, ale potřebuješ pravidelnost, řád a průvodce, který ti pomůže orientovat se v gramatice a nebát se mluvit? 

Naše společné hodiny budou probíhat v klidné a uvolněné atmosféře. Budeme si hodně povídat, vybereme témata, která budou zajímavá pro tebe i tvoji němčinu. Budeš číst a dívat se na videa, a to i jako začátečník.

Moje cesta s němčinou začala na základní škole a pokračovala až na pedagogickou fakultu. Po studiu mě zlákala „vůně dálek“ a věnovala jsem se svému druhému oboru – cestovnímu ruchu. Díky tomu jsem žila a pracovala deset let v německy mluvící části Švýcarska. Na naše společné hodiny se budu připojovat ze Španělska, kde momentálně žiji.

Můj největší koníček je cestování, ráda si odpočinu u dobré knihy nebo na hodině jógy. Nejlépe se mi přemýšlí na dlouhých procházkách.

I já se stále učím nejrůznějšími formami jiné jazyky. Tím pádem znám velmi dobře tvoji situaci a vím, že procházíš různými fázemi, a proto tě budu motivovat a povzbuzovat k používání němčiny co nejčastěji.

Učím hlavně v dopoledních hodinách, ale určitě zkusíme najít společný termín.

Pavla Bělostíková

Těším se na studenty, kteří se potřebují rozmluvit. Pokud jsi klasický ,,falešný začátečník‘‘ a rád bys svoji němčinu oprášil/a, jsem tu! Společně se podíváme na gramatická pravidla, naučíme se poskládat větu a budeme mluvit a mluvit. Pokud máš strach mluvit, pomůžu Ti se tohoto strachu zbavit a cítit se sebejistě. A pokud jsi úplný začátečník, tak se se mnou velice rychle němčinu naučíš.

Německy mluvím již od malička, protože mám rodinu v německém městě Leipzig, dále jsem pracovala jak v Německu, tak Rakousku. Momentálně žiju v Brazílii a kromě němčiny ovládám plynule také angličtinu, španělštinu a portugalštinu. Vím, jaké to je, učit se nový jazyk. Vystudovala jsem Master of Human Decision Science na univerzitě v Holandsku.

Jazyky učím již osmým rokem. Kromě lektorování se věnuji koučinku a pozitivní psychologii. Ráda cestuji, surfuji, tancuji a baví mě sporty především v přírodě.

Učím v odpoledních a večerních hodinách (i pozdních), žiju v Brazílii v jiném časovém pásmu.

Petra Dudková

Potřebuješ si zlepšit němčinu, rozmluvit se, připravit na maturitu, na certifikát, nebo chceš s němčinou začít?

Mám osobní přístup ke každému studentovi, jsem otevřená Tvým přáním, zájmům a požadavkům. Zaměříme se na to, co budeš potřebovat. Snažím se o to, aby se němčina stala přirozenou součástí Tvého života. Budu Tě motivovat a povzbuzovat. Učím v pohodové a přátelské atmosféře. Vím, jaké je to být v roli studenta, protože se také učím další cizí jazyky.

Ráda učím studenty od úplných začátečníků až po pokročilejší studenty, kteří na sobě chtějí pracovat, mají cíl, vědí, čeho chtějí dosáhnout, a touží posunout se dál.

Němčina se stala nedílnou součástí mého každodenního života, koníčkem a také povoláním. S němčinou jsem se poprvé setkala na základní škole. Nadchla mě její logičnost, systém a možnost ji využít při cestování. Proto jsem se rozhodla studovat němčinu na vysoké škole. Jako součást studia a dalšího vzdělávání jsem absolvovala studijní pobyty v Berlíně, Míšni, Halle a Freiburgu.

Kromě studia cizích jazyků ráda cestuji, sportuji, poslouchám hudbu, čtu, fotografuji, trávím čas s rodinou a kamarády.

Učím zejména v odpoledních a večerních hodinách. Určitě najdeme společný termín.

Daniela Čechová

Potřebuješ se rozmluvit, rozšířit slovní zásobu, zopakovat a zlepšit gramatiku, připravit na jazykovou zkoušku, nebo s němčinou teprve začínáš? Všechny lekce připravuji dle konkrétních přání, potřeb a cílů studenta tak, aby byly přínosné, zábavné a studenta motivovaly k tomu, aby se němčinou zabýval i ve volném čase, nebál se ji používat a aby ho bavila stejně jako mě! Na lekcích němčiny se ráda věnuji jak úplným začátečníkům, tak pokročilejším studentům – dospělým nebo středoškolákům.

Němčina mě provází již mnoho let a oblíbila jsem si ji především díky skvělé vyučující na gymnáziu. Po maturitě jsem se rozhodla pro studium překladatelství a tlumočnictví mezi češtinou a němčinou. Během vysokoškolského studia jsem absolvovala několik studijních pobytů, například v Lipsku, Erlangen nebo Rostocku, což mi pomohlo seznámit se s kulturou německy mluvících zemí i jejich obyvateli a také s tím, jak vypadá autentická komunikace v rámci různých situací (každodenní život, hovorová němčina, akademické prostředí, …).

Cizím jazykům se věnuji i ve volném čase – v současnosti nejintenzivněji turečtině, takže se pořád umím vcítit do každého studenta, který teprve získává sebevědomí a potřebuje podpořit v atmosféře přátelsky laděných lekcí na míru.

Učím zejména v odpoledních a večerních hodinách. Určitě najdeme společný termín!

Zajímá tě, co k výuce online potřebuješ?
Zda můžeš lekci přesunout nebo úplně zrušit?
Jestli budeš dostávat domácí úkoly?

Přejdi na nejčastěji kladené otázky.
 🥨

FaQ

Chceš šprechtit přímo se mnou?

Kika Šrédlová – zakladatelka projektu Kika’s German

Zaměřuji se na cílevědomé a motivované studenty, kteří jsou středně pokročilí (A2-B2). Stojím si za tím, že největší pokroky dělají studenti, kteří kombinují samostudium (mentoring) a konverzační lekce. Každého studenta se snažím do hloubky poznat a lekce přesně napasovat na jeho cíl. Studenti se podílejí na vytváření individuálního plánu a společně makáme na dosažení cíle.

A něco o mně? Procestovala jsem přes 40 zemí světa, sama jsem se učila 5 cizích jazyků a na každém mě baví něco jiného. Miluju výběrovou kávu, vegetariánskou kuchyni, knihy a svojí práci. Kromě výuky němčiny a vedení projektu Kika’s German pomáhám jazykovým lektorům s online podnikáním a ve volném čase poslouchám podcasty nebo piju kafe.

Cena za lekce s Kikou

Moji studenti mají nejradši balíček MEGA POKROK, který obsahuje 1 e-lesson a 1 lekci týdně.

Individuální lekce s Kikou

790 Kč nebo 33€ | 50 min.

Balíček MEGA POKROK

1 200 Kč nebo 45€ | týden

Jsi lektor/ka němčiny a rád/a by ses přidal/a do týmu Kika’s German?
Lass uns eine Tasse Kaffee trinken und über Deutsch reden!