Individuální lekce

 • online z pohodlí domova
 • bez učebnic
 • konverzační metoda
 • moderní a neotřelé výukové materiály
 • orientované na tvůj cíl
 • z 95 % v němčině

Komunikuj německy už od první lekce

Kika’s German tým – profíci, kteří mají němčinu v malíku a umí ji naučit i tebe. Pravidelně se vzděláváme, doplňujeme si znalosti o moderních způsobech výuky, scházíme se na networking, účastníme se workshopů, vytváříme vlastní výukové materiály a jsme na stejné vlně.

Němčina a celý projekt jsou naší srdcovkou. Víme, že má spousta studentů němčiny trauma ze základní školy, a věříme, že tě přesvědčíme, že u nás učíme jinak!

Jaká jsou naše pravidla ve výuce?

 • Student = středobod výuky.
 • Lekce vedeme v němčině, jak jen to jde.
 • Soustředíme se na konverzaci a praktické použití jazyka.
 • Vzděláváme studenta ve všech oblastech jazyka a dbáme na výslovnost.
 • Orientujeme se na cíl a studentův úspěch.
 • Jsme vždy skvěle připravení, ale umíme i improvizovat.
 • Je pro nás důležité, aby lekce studenta bavila.
 • Připravujeme lekce na míru tak, aby byly individuální a pro studenta relevantní.

Němčina s námi tě bude bavit!

Cena

Individuální lekce

590 Kč nebo 25€ | 50 min.

Konverzace

345 Kč nebo 15€ | 30 min.

Samozřejmě ti vystavíme fakturu, buď v českých korunách, nebo v eurech.
Chceme, aby pro tebe byly lekce němčiny dobrou investicí a smysluplným trávením času. K tomu patří i samostudium – budeme od tebe během spolupráce vyžadovat nejen platbu za lekce, ale především tvůj čas!

Na koho se můžeš těšit?

Terezie Červáková

Ať už začínáš, nebo chceš své dosavadní znalosti posunout o úroveň výš, jsem tu od toho, abych Ti poskytla ideální podmínky pro splnění Tvých cílů v němčině.

Sama jsem se setkala s mnoha různými způsoby výuky němčiny, a tak vím, jak je důležité, aby nebyla výuka jazyka odtržena od kulturního kontextu. Jakkoliv tedy budu jednotlivé lekce připravovat individuálně na základě Tvých preferencí, budeme se ve společných lekcích věnovat i různým aspektům reálií německy mluvících zemí. Osobně jsem se s nimi seznámila v uplynulých letech během svých studijních i pracovních pobytů v Německu a Rakousku.

Věřím, že se dokážu dobře vcítit i do opačné role, tedy role studenta, jelikož se aktuálně učím nový jazyk. Navíc nepochybuji o tom, že ve kterémkoliv jazyce se lze neustále zlepšovat.

Momentálně mám volné kapacity mezi 9 – 14 hodinou, určitě společně najdeme takový termín, který bude vyhovovat oběma stranám. Na případnou spolupráci se moc těším!

lektorkaeliska

Eliška Zemanová

Chceš si popovídat s německým kolegou v práci, objednat si Kaiserschmarren na sjezdovce nebo se ucházet o práci, stáž či studium v Německu? Nebo si prostě stejně jako já myslíš, že je němčina krásný a libozvučný jazyk? Pomohu ti, ať je tvá úroveň němčiny jakákoliv.

Jazykům se věnuji od raného dětství. Vděčím tomu svým příbuzným v Tyrolsku, babičce-němčinářce a skvělým vyučujícím na gymnáziu v Jihlavě. Cizí jazyky mě vždy bavily, a proto jsem se rozhodla se jim věnovat i profesně.

Díky mému bakalářskému studiu (Němčina pro hospodářskou praxi) jsem měla možnost nahlédnout do různých oblastí ekonomiky. Zjistila jsem ale, že mě více baví zprostředkovávat komunikaci druhým, a proto jsem navázala studiem na Univerzitě Karlově (Překladatelství – Tlumočnictví).

Studium mi dalo mnoho zkušeností a skvělý základ pro mou profesi. I nadále je pro mne však důležité se vzdělávat a udržovat kontakt s rodilými mluvčími, proto se účastním různých kurzů a cestuji do zahraničí. V současné době jsem na volné noze a s radostí kombinuji tři činnosti – výuku, tlumočení a překlad. Díky tomu je můj pracovní týden velmi pestrý a na setkání se studenty se vždy těším.

Učím nejčastěji v dopoledních hodinách nebo v brzkých odpoledních (do 15 hod.)

Helena Janiš

Chceš si vyzkoušet pracovní pohovor, small-talk s kolegy, rozhovor se sousedy, na úřadě nebo v restauraci? Chceš probrat, co obnáší život v Německu a jak je to s pověstnou německou dochvilností? Nebo si popovídáme o jiném tématu, které tě právě zajímá?

Již téměř 10 let žiji poblíž Mnichova v Bavorsku a s němčinou jsem v každodenním kontaktu. Učit jsem se ji začala ve svých jedenácti letech. Po absolvování rakouského gymnázia jsem německý jazyk vystudovala na Univerzitě Palackého v Olomouci. Němčina je zároveň i mou zálibou, stále mě baví objevovat její krásy a učit se nové výrazy. Studium jazyka je pro mě cesta, která nikdy nekončí.

Ve volném čase se věnuji sportu, osobnímu a lektorskému rozvoji, ráda cestuji. Mým koníčkem jsou i další cizí jazyky, učím se angličtinu a jsem samouk italštiny.

Jsem k dispozici kdykoliv během pracovních dní (záleží na domluvě) a moc se těším na všechny motivované studenty, kteří chtějí své komunikační dovednosti v němčině posunout na vyšší úroveň.

Lektorky bez volné kapacity:

Náš rozvrh je momentálně plný, ale je možné, že se v následujících dnech či týdnech uvolní volné místo právě pro tebe. Zkus napsat zprávu lektorce, která se ti nejvíc líbí, a na spolupráci si počkej. Vzájemné sympatie jsou důležité a věříme, že budeš mít štěstí a najdeme společný termín.

Veronika Darmopil

Chceš s němčinou začít, po letech se k ní vrátit, nebo už něco umíš, ale potřebuješ pravidelnost, řád a průvodce, který ti pomůže orientovat se v gramatice a nebát se mluvit? 

Naše společné hodiny budou probíhat v klidné a uvolněné atmosféře. Budeme si hodně povídat, vybereme témata, která budou zajímavá pro tebe i tvoji němčinu. Budeš číst a dívat se na videa, a to i jako začátečník.

Moje cesta s němčinou začala na základní škole a pokračovala až na pedagogickou fakultu. Po studiu mě zlákala „vůně dálek“ a věnovala jsem se svému druhému oboru – cestovnímu ruchu. Díky tomu jsem žila a pracovala deset let v německy mluvící části Švýcarska. Na naše společné hodiny se budu připojovat ze Španělska, kde momentálně žiji.

Můj největší koníček je cestování, ráda si odpočinu u dobré knihy nebo na hodině jógy. Nejlépe se mi přemýšlí na dlouhých procházkách.

I já se stále učím nejrůznějšími formami jiné jazyky. Tím pádem znám velmi dobře tvoji situaci a vím, že procházíš různými fázemi, a proto tě budu motivovat a povzbuzovat k používání němčiny co nejčastěji.

Učím hlavně v dopoledních hodinách, ale určitě zkusíme najít společný termín.

Petra Klimentová

Těším se na pokročilé studenty, kteří vědí, proč se potřebují v němčině zlepšit. Pomůžu s aktivní němčinou do práce (obchodní i hospodářská němčina), obecným jazykem i s přípravou na jazykové zkoušky (až do C2).

Němčina mě provází od malička. Dlouhá léta jsem se ji učila ve škole, pokračovala s ní na vysoké škole, vždy jsem ji používala denně v práci. A aby to nebylo málo, našla jsem si německého muže a pořídila si česko-německou rodinu.

Prošla jsem si všemi způsoby učení, od nezábavných cvičení ve škole přes ruce-nohy-překladač v práci až po přirozené učení, kdy jsem se obklopila jazykem. Studentům se snažím ukázat, jakým způsobem se snadno naučit jazyk tak, aby si ho zapamatovali.

Učím hlavně ráno a v dopoledních hodinách. Ale určitě zkusíme najít společný termín!

Radka Fišerová

Doprovodím tě na cestě za lepší němčinou. Pokusím se ti cestu plnou dřiny a úskalí co nejvíce zpříjemnit. Na lekcích mám ráda přátelskou, veselou a optimistickou atmosféru. Každý student je pro mě jedinečný a lekce připravuji každému na míru podle jeho přání, cílů a preferencí. Ráda učím studenty všech úrovní, kteří však vědí, proč se německy učí a čeho chtějí dosáhnout.

S němčinou si buduji vztah už dlouhých 25 let. Žiju v krásném městě Eisenach ve spolkové zemi Durynsko a kromě toho, že jsem lektorkou němčiny, pracuji v hudební škole. S němčinou jsem tak v každodenním kontaktu a díky tomu vím, že němčina v reálném životě vypadá často jinak než v učebnici. Své studenty učím nejen jazyk, ale předávám jim své zkušenosti ze života v Německu a lásku k německé kultuře. Myslím, že jazyk a kultura jdou ruku v ruce a jedno bez druhého moc nefunguje.

Online výuka je nejen moje práce, ale zároveň koníček. Baví mě vytvářet výukové materiály a neustále se v oblasti lektorování vzdělávám. Kromě toho se učím španělsky, mám ráda hispánskou kulturu. Cvičím jógu, ráda chodím do přírody a v zimě na běžky. Jsem vášnivým fanouškem biatlonu.

Učím ráno mezi 7. a 11. hodinou.

Daniela Čechová

Potřebuješ se rozmluvit, rozšířit slovní zásobu, zopakovat a zlepšit gramatiku, připravit na jazykovou zkoušku, nebo s němčinou teprve začínáš? Všechny lekce připravuji dle konkrétních přání, potřeb a cílů studenta tak, aby byly přínosné, zábavné a studenta motivovaly k tomu, aby se němčinou zabýval i ve volném čase, nebál se ji používat a aby ho bavila stejně jako mě! Na lekcích němčiny se ráda věnuji jak úplným začátečníkům, tak pokročilejším studentům – dospělým nebo středoškolákům.

Němčina mě provází již mnoho let a oblíbila jsem si ji především díky skvělé vyučující na gymnáziu. Po maturitě jsem se rozhodla pro studium překladatelství a tlumočnictví mezi češtinou a němčinou. Během vysokoškolského studia jsem absolvovala několik studijních pobytů, například v Lipsku, Erlangen nebo Rostocku, což mi pomohlo seznámit se s kulturou německy mluvících zemí i jejich obyvateli a také s tím, jak vypadá autentická komunikace v rámci různých situací (každodenní život, hovorová němčina, akademické prostředí, …).

Cizím jazykům se věnuji i ve volném čase – v současnosti nejintenzivněji turečtině, takže se pořád umím vcítit do každého studenta, který teprve získává sebevědomí a potřebuje podpořit v atmosféře přátelsky laděných lekcí na míru.

Učím zejména v odpoledních a večerních hodinách.

Pavla Bělostíková

Těším se na studenty, kteří se potřebují rozmluvit. Pokud jsi klasický ,,falešný začátečník‘‘ a rád bys svoji němčinu oprášil/a, jsem tu! Společně se podíváme na gramatická pravidla, naučíme se poskládat větu a budeme mluvit a mluvit. Pokud máš strach mluvit, pomůžu Ti se tohoto strachu zbavit a cítit se sebejistě. A pokud jsi úplný začátečník, tak se se mnou velice rychle němčinu naučíš.

Německy mluvím již od malička, protože mám rodinu v německém městě Leipzig, dále jsem pracovala jak v Německu, tak Rakousku. Momentálně žiju v Brazílii a kromě němčiny ovládám plynule také angličtinu, španělštinu a portugalštinu. Vím, jaké to je, učit se nový jazyk. Vystudovala jsem Master of Human Decision Science na univerzitě v Holandsku.

Jazyky učím již osmým rokem. Kromě lektorování se věnuji koučinku a pozitivní psychologii. Ráda cestuji, surfuji, tancuji a baví mě sporty především v přírodě.

Učím v odpoledních a večerních hodinách (i pozdních), žiju v Brazílii v jiném časovém pásmu.

Petra Dudková

Potřebuješ si zlepšit němčinu, rozmluvit se, připravit na maturitu, na certifikát, nebo chceš s němčinou začít?

Mám osobní přístup ke každému studentovi, jsem otevřená Tvým přáním, zájmům a požadavkům. Zaměříme se na to, co budeš potřebovat. Snažím se o to, aby se němčina stala přirozenou součástí Tvého života. Budu Tě motivovat a povzbuzovat. Učím v pohodové a přátelské atmosféře. Vím, jaké je to být v roli studenta, protože se také učím další cizí jazyky.

Ráda učím studenty od úplných začátečníků až po pokročilejší studenty, kteří na sobě chtějí pracovat, mají cíl, vědí, čeho chtějí dosáhnout, a touží posunout se dál.

Němčina se stala nedílnou součástí mého každodenního života, koníčkem a také povoláním. S němčinou jsem se poprvé setkala na základní škole. Nadchla mě její logičnost, systém a možnost ji využít při cestování. Proto jsem se rozhodla studovat němčinu na vysoké škole. Jako součást studia a dalšího vzdělávání jsem absolvovala studijní pobyty v Berlíně, Míšni, Halle a Freiburgu.

Kromě studia cizích jazyků ráda cestuji, sportuji, poslouchám hudbu, čtu, fotografuji, trávím čas s rodinou a kamarády.

Učím zejména v odpoledních a večerních hodinách. Určitě najdeme společný termín.

Zajímá tě, co k výuce online potřebuješ?
Zda můžeš lekci přesunout nebo úplně zrušit?
Jestli budeš dostávat domácí úkoly?

Přejdi na nejčastěji kladené otázky.
 🥨

FaQ

Chceš šprechtit přímo se mnou?

Kika Šrédlová – zakladatelka projektu Kika’s German

Zaměřuji se na cílevědomé a motivované studenty, kteří jsou středně pokročilí (A2-B2). Stojím si za tím, že největší pokroky dělají studenti, kteří kombinují samostudium (mentoring) a konverzační lekce. Každého studenta se snažím do hloubky poznat a lekce přesně napasovat na jeho cíl. Studenti se podílejí na vytváření individuálního plánu a společně makáme na dosažení cíle.

A něco o mně? Procestovala jsem přes 40 zemí světa, sama jsem se učila 5 cizích jazyků a na každém mě baví něco jiného. Miluju výběrovou kávu, vegetariánskou kuchyni, knihy a svojí práci. Kromě výuky němčiny a vedení projektu Kika’s German pomáhám jazykovým lektorům s online podnikáním a ve volném čase poslouchám podcasty nebo piju kafe.

Cena za lekce s Kikou

Moji studenti mají nejradši balíček MEGA POKROK, který obsahuje 1 e-lesson a 1 lekci týdně.

Individuální lekce s Kikou

790 Kč nebo 33€ | 50 min.

Balíček MEGA POKROK

1 200 Kč nebo 45€ | týden

Jsi lektor/ka němčiny a rád/a by ses přidal/a do týmu Kika’s German?
Lass uns eine Tasse Kaffee trinken und über Deutsch reden!