Poznej tým Kika’s German

Za projektem Kika’s German stojím já, Kika Šrédlová.

Lektorka, cestovatelka a digitální nomádka, která miluje cizí jazyky, cestování a kávu.

V Německu jsem žila v letech 2015 – 2017 a moje cesta k dokonalé němčině nebyla snadná. Prošla jsem klasickým českým školstvím, které ve mně vyvolalo odpor k německému jazyku. Naštěstí přišly soukromé lekce a první Erasmus v Chemnitz (Sasko). Pobyt v Německu úplně změnil můj pohled na němčinu, na výuku jazyků a na to, co je, nebo není při učení důležité. Po bakalářském studiu jsem se na německou univerzitu vrátila a začala se učit další cizí jazyky, třeba španělštinu. Zjistila jsem, že se člověk může učit jazyk i bez pomoci češtiny a že nepotřebuje sáhodlouhé vysvětlování gramatiky. Uvědomila jsem si, že je nejdůležitější mluvit a komunikovat od úplných začátků. Že je hlavní, aby člověka jazyk bavil a našel si něco, čemu se bude věnovat i mimo kurzy, třeba oblíbený seriál nebo podcast. A vše, co jsem se v Německu naučila, jsem převedla do své lektorské praxe.

Němčinu online jsem začala učit v roce 2019. Předtím jsem učila češtinu pro cizince v německé Sprachunion nebo osobně doučovala němčinu v Plzni.

Kapacity se mi postupně zaplnily a díky zpětným vazbám spokojených klientů se na čekací listině kupila řada studentů, poptávajících výuku. Začala jsem proto spolupracovat s dalšími lektory němčiny a vytvořila kolem sebe tým kolegů, za které bych dala ruku do ohně.

Vyber si lektora

Naše lekce jsou neformální, zábavné a plné konverzace.

Záleží nám na tom, aby se student na lekcích cítil dobře a abychom společně dosáhli cíle, který si stanovíme. Všichni lektoři jsou vyškoleni přímo ode mě a jsou to profíci na online výuku. Nenajdeš u nás přeučené ruštinářky ani Gertrudy s pravítkem a rákoskou.

V hodinách používáme autentické materiály a soustředíme se na konverzaci!

Učíme bez učebnic, v němčině a tak, aby ses mohl/a učit odkudkoliv a kdykoliv. Zároveň ti doporučíme zábavu na doma – podcasty, seriály, filmy – pro tvou úroveň němčiny.

Stačí ti jen počítač, internetové připojení a motivace.

Těšíš se na svoji první lekci němčiny? Úvodní seznámení je zdarma.

Potřebuješ vědět víc o tom, jak učíme?

Mrkni na nejčastější otázky.