Minulé časy v němčině

Termín: jaro 2025
Všechny minulé časy stručně, jasně, zábavně a efektivně.
S aktivním procvičením v kontextu.

Kolik má němčina minulých časů? Jak poznat nepravidelné sloveso? K čemu slouží sloveso lassen a na co si dát pozor u modálních sloves?

V tomto online kurzu si zopakuješ gramatiku lehce, nenuceně, v kontextu, u zábavných úkolů a s mojí podporou a zpětnou vazbou.

Co můžeš od kurzu očekávat?

 • Během deseti lekcí si uděláš pořádek v německých slovesech.
 • Naučíš se učit a propojovat teorii s praxí.
 • Provedu tě minulými časy krok za krokem.
 • Zjistíš, jak poznat nepravidelné sloveso i jak se je naučit.
 • Slovesa si zorganizuješ a uspořádáš.

Naučím tě, jak se učit a jak němčinu zařadit do každodenního života tak, aby tě to bavilo.

Na jaká témata se zaměříme?​

 1. Přítomný čas – slovesa se změnou (nepravidelná)
 2. Modální slovesa
 3. Perfekt – základy + sein/haben
 4. Perfekt – pravidelná slovesa
 5. Perfekt – nepravidelná slovesa
 6. Präteritum – pravidelná slovesa
 7. Präteritum – nepravidelná slovesa
 8. Sloveso lassen
 9. Plusquamperfekt – základy
 10. Typické chyby a triky, jak se učit

Jak bude kurz probíhat? 

Kurz probíhá v Google Classroom, virtuální učebně, do které ti každé úterý přistane tvá porce němčiny. Video, materiály, zábavné úkoly a tipy. Máš celý týden na to, abys úkoly vypracoval/a. Když mi je do pondělní půlnoci pošleš, dám ti zpětnou vazbu na tvé texty i hlasové zprávy.

Odpovím na všechny tvé otázky a společně si projdeme, co jsi se naučil/a. 

FAQ – Na co se studenti ptají?

Kolik musím mentoringu věnovat času?

Tolik, kolik potřebuješ. Nejsem učitelka ze základní školy, ale tvůj mentor a průvodce k vysněné úrovni němčiny. Každý týden ti budu zadávat práci na cca 2 hodiny, ale většina úkolů je velmi otevřená. Například tě poprosím, abys popsal/a svůj den, shrnul/a knihu, kterou jsi přečetl/a, nebo mi povyprávěl/a v hlasové zprávě o seriálu, který sleduješ. Rozsah jednotlivých úloh tedy velmi ovlivňuješ ty jako student. Nejdůležitější je věnovat se němčině každý týden alespoň trochu. Pokud nestihneš všechny úkoly, nic se neděje, ale vždy lekci, alespoň částečně vypracovanou, odevzdej. V každé lekci najdeš i bonusové úkoly, které můžeš, ale nemusíš dělat. Většinou jsou to doporučení na filmy, aplikace nebo knihy. Můžeš si je ukládat a věnovat se jim, až na to přijde čas a chuť.

Potřebuji technické dovednosti?

Ano, částečně ano. Není to nic složitého. Pokud máš počítač s internetem a umíš ovládat
e-mailovou schránku a internetový prohlížeč, neměl by to pro tebe být problém. Dostaneš ode mě videomanuál, jak ovládat Google Classroom, jak nahrát hlasovou zprávu nebo jak pracovat s aplikací na slovní zásobu (Quizlet). To je pro mentoring nejdůležitější. Doporučím ti i další aplikace a vychytávky, ty však využívat nemusíš!

Jak probíhá komunikace lektor – student?

E-mailem obdržíš veškeré informace ke kurzu a přihlášení do Classroomu, včetně videonávodu, jak s Google Classroom pracovat. V Google Classroom spolu můžeme komunikovat pomocí komentářů a v případě, že potřebuješ moji rychlou reakci, mě stačí označit pomocí @ a mé adresy (deutsch.mit.kika). Potřebuješ se pobavit o něčem důležitém, vyřešit organizační věci nebo technické problémy? Můžeš mi napsat e-mail. Classroom je s e-mailovou schránkou propojený, a tak dostaneš e-mailem upozornění na každou novou lekci, nový komentář i opravenou lekci. Můžeš si stáhnout také aplikaci do mobilního telefonu a nechat zapnutá upozornění i tam.

Stačí mi telefon?

Spousta úkolů se dá zvládnout i na telefonu – poslech podcastu, klikací cvičení, zhlédnutí videa nebo čtení článků. Google Classroom funguje i jako aplikace, a tak máš úkoly a materiály neustále u sebe, ať jsi kdekoliv. Na psaní ale doporučuji počítač nebo tablet s klávesnicí, pro větší pohodlí! 

Co o kurzu říkají absolventi?

Pro mě je určitě přínosem, že mě kurz "nutí" si na němčinu najít čas. Líbí se mi, že je vše srozumitelně vysvětleno ve videích a že se k materiálům můžu vracet. Super jsou doporučení na různé aplikace a "vychytávky", které s učením pomáhají.

Nikola I.

Musím říct, že lekce byly výrazně efektivnější, než jsem čekal. Super je feedback, už jenom to, že si projdu opravený úkol, mi pomůže zapamatovat si chyby. Nejspíš jsem asi ne vždycky zareagoval, ale tahle komunikace "uvnitř dokumentu" mi přijde ohromně užitečná.

Albert —

Kika, ďakujem za možnosť byť účastníkom, ťažko sa mi v mojom učení meria progres, ale myslím, že som sa aj vďaka Tebe posunula.

Michaela B. —

Líbilo se mi, že v každém úkolu byly různé typy cvičení - doplňování, poslech, hry, videa atd. Jsem ráda, že se k materiálům můžu kdykoliv vrátit a projít si je znova. Vysvětlení gramatiky ve videu bylo srozumitelné a přehledné. Byla jsem spokojená se vším.

Jana  —

Myslím že forma tvého koučinku je přínosná pro studenty. Nejvíce spokojený jsem byl s vysvětlením teorie a jejím následným procvičení v různých typech cvičení

Milan —

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Veškeré materiály zůstávají v Classroomu i po skočení kurzu a je možné se k nim neustále vracet. Z kurzu si také odneseš spoustu tipů na stránky a aplikace s procvičováním. Bude to nejen o gramatice, ale celkově o němčině! Učím gramatiku v kontextu, zábavně a tak, aby ji student používal v praxi.

Nevíš, zda je to kurz právě pro tebe? Napiš mi na: kika@kikasgerman.cz