Tipy na výlety v Sasku

Léto se přehouplo do své druhé poloviny, děti se vracejí z tábora a od babiček, zbývá ještě pár dní dovolené a několik víkendů. Hezky bude klidně až do září. A covidové restrikce se rozvolnily. Juhu. Co takhle vyrazit kousek za hranice, do oblasti, kde si můžete potrénovat své nově nabyté znalosti němčiny? Ráda bych vám předala pár tipů na výlety. V Sasku jsem strávila skoro dva roky života. Žila jsem v Chemnitz, a protože jsme na univerzitě měli díky studentské kartičce možnost cestovat po celém Sasku zdarma, využila jsem toho naplno.

Moritzburg

Barokní zámek, na kterém se natáčela oblíbená pohádka Tři oříšky pro Popelku. Na zámku byla v domě naší návštěvy výstava kostýmů z této pohádky, na schodech najdete střevíček, kolem zámku je jezero s labutěmi, kachnami a dalším ptactvem. Kolem je les a úžasné trasy, ať už na kolo, či na pěší procházku. (případně jízda v kočáře :P)

červen 2018

Zámek je fotogenický a nachází se nedaleko Drážďan. Nejkrásnější pohled na něj je z výšky. Pokud máte dron, rozhodně ho vemte s sebou. Kolem zámku je všude voda a lesy – mrkněte na záběry na googlu.

Moje vel. 42 se bohužel opravdu nevešla. Přijeďte zkusit štěstí i vy.

Meißen

Město proslulé porcelánem, nedaleko od Drážďan. Moc se mi líbilo centrum, hradby a kostel. Byla jsem tam dokonce asi třikrát. Vlakové nádraží je přímo u centra města. U katedrály je vyhlídka, kde se dá posedět, a nikdy tam nebylo velké množství turistů. Navštívit můžete i zámek Albrechtsburg, gotickou radnici a samozřejmě muzeum porcelánu. Na konci září se koná pravidelně festival vína a v prosinci malé vánoční trhy.

říjen 2017, přátelé z jazykového kurzu pro cizince

Dresden

Drážďany jsou taková klasika. Většina Čechů do města jezdí v prosinci na vánoční trhy, anebo na nákupy do Primarku. Já doporučuji vynechat ,,profláklá,, místa kolem Frauenkirche a vydat se do neprobádané části města. Projít se kolem řeky, zajezdit si ve městě na kole. Vydejte se do čtvrti Dresden Neustadt – milovníkům umění se budou líbit tyto domy.

Z událostí doporučuji Stollenfest, to byl opravdu úžasný zážitek. Průvod městem, hudba a krájení největší štoly – typické vánoční sladkosti.

Já osobně miluji města, kterými protéká řeka, a ráda se na ně dívám z vyhlídek. Věže kostela, střechy mrakodrapu, kopce a vyhlídky. To je moje.

září 2015

Görlitz

Do tohohle městečka máte blízko z Libereckého kraje. Nachází se na hranici Polska a Německa. Město je rozděleno řekou a je úžasné, že přejdete přes most a ocitnete se v jiné zemi, s jiným jazykem, měnou i menu. Nad řekou se tyčí krásná gotická katedrála a městečko je moc fotogenické. Město je prý jedním z nejkrásnějších měst v Německu.

víte o tom, že die Zone – zóna se německy čte – CONE? 😛
typické domky

Miniwelt in Lichtenstein

Pokud máte malé děti, asi se jim nebude chtít courat po památkách a z nějakých gotických kostelů a muzeí zatím rozum nemají. Doporučuji je vzít do Miniweltu, kde se vyřádí děti i dospělí. My jsme tam vyrazili jako parta dospělých lidí, a rozhodně jsme se nenudili. Snili jsme o tom, kam bychom chtěli vyrazit a jaké stavby chceme navštívit v reálné velikosti. Součástí vstupenky je i kino a v rozlehlém parku je samozřejmě také dětské hřiště a občerstvení. Často se tam konají i různé akce pro děti – Halloween, noční prohlídka, dětský den apod.

miniatura TajMahal září 2017, ten reálný jsem viděla v lednu 2019 🙂
dětské hřiště / vzadu kino, recepce a občerstvení

Kurort Rathen in der Sächsischen Schweiz

Své nejoblíbenější místo v Sasku jsem si nechala na konec. Miluji saské Švýcarsko. Oblast kolem Labe, pískovcové skály, turistické trasy, jízdu parníkem či převozem. Můžete si udělat cyklistický výlet na kolech podél řeky. Můžete sem přijet s kočárkem a užívat si obrovského dětského hřiště. Můžete jít na výlet s rodinou – kratší trasa pro malé děti, dlouhá trasa pro dospělé. V blízkosti se nachází kamenný most Bastei, skalní hrad Neurathen /jeho zbytky/, jezera, kde půjčují šlapadla a loďky (Amselsee), Kosí vodopád ( i s občerstvením a infocentrem), Felsenbühne (skalní divadlo).

Pokud jste dobrodružnější povaha a zaujala vás úvodní fotka, jedná se o Klettersteig – feratu. Tahle byla schůdná i naprosto bez jištění, ale bylo to trochu nezodpovědné bláznovství. Cestou nahoru jsem si málem nadělala do stylových upnutých džínů a slzy mi rozmazaly řasenku. Nojo, ale ten výhled za to stál. Mrkněte, zda je ve vašich silách některou feratu projít.

Moje nejlepší kamarádka Stefanie, která se stará o marketing Kika’s German – tvorbu příspěvků v Canvě. Kromě toho je mi věrných parťákem na cesty i na výlety, na pokec po telefonu i na živo, a byla mojí spolužačkou, kolegyní v práci i spolubydlící. <3 (léto 2018)

Já tuhle oblast miluji, jak na německé, tak na české straně. Jezdila jsem tam jako malá holčička, jezdila jsem tam na prvním Erasmu, na druhém Erasmu, a těším se, až tam budeme jezdit s dětmi.

Jaké je vaše oblíbené místo v Sasku? Pište do komentářů a inspirujte mě i ostatní.

Odebírat novinky

Jsem Kika, lektorka němčiny online.

Učím němčinu zábavně, efektivně a tak, aby ji student použil v každodenním životě. Každý měsíc posílám studentům newsletter s novým blogovým článkem, podcasty a tipy k učení. Odebírej newsletter a uč se s námi.