Německé skloňování od A do Z

23. 9. – 15. 12. 2024

12týdenní mentoring v Google Classroom

V kurzu konečně pochopíš, jak funguje německé skloňování. Naučíš se, jak vyzrát na členy podstatných jmen, triky, jak poznat der, die, das, a k čemu slouží německé koncovky.

Od základního skloňování se snadno a přirozeně dostaneš k zájmenům, přídavným jménům nebo množnému číslu. 

Každý týden na tebe čeká jedno téma ve videu, PDF s vysvětlenou teorií a zábavné úkoly v Google Classroom. 

Jak bude vypadat obsah jednotlivých lekcí?

 • Jak poznat člen
 • Skloňování – základy + jak poznat pád?
 • Skloňování přivlastňovacích zájmen (mein, ihr, sein)
 • Skloňování zájmen diese, manche, solche
 • Nějaký/á – irgendein / irgendwelche
 • N-Deklination (der Hase, mit einem HaseN)
 • Skloňování přídavných jmen (mit einem schönen Hasen)
 • Osobní zájmena (dir, dich, ihr, ihn…)
 • Výjimečná podstatná jména (pomnožná apod.)
 • Množné číslo (jak vytvořit a skloňovat)
 • Předložky (s 2. pádem, se 3. pádem, se 4. pádem)
 • Předložky (se 3. i 4. pádem – wo / wohin?)

Na co se můžeš těšit?

Ukážu ti triky, jak poznat člen podstatného jména, a skvělou aplikaci, ve které trénovat.

Pomůžu ti zorientovat se v tabulkách. Uvědomíš si, co se skloňuje podle členu určitého a neurčitého. Povíme si, na jaká podstatná jména si dát pozor, co je N-Deklination a jaká podstatná jména se objevují jen v jednotném, nebo množném čísle.

Zjistíš, že není DIE jako DIE a podstatná jména v množném čísle se skloňují jinak. Ukážeme si, jak pracovat s přídavnými jmény před podstatnými jmény
i jak nahrazovat podstatná jména  zájmeny (ihm, ihr, sie…).

Především se naučíš určovat správný pád. V němčině nám k tomu neslouží jen pádová otázka, ale i předložky, kterým se budeme věnovat celé dva týdny. 

Učím tak, abys student gramatiku pochopil a zároveň ji ihned aktivně využíval.

Budeme pracovat s autentickými materiály (podcasty, články, videa) a učit se v kontextu. Žádné učebnice, překlady ani vyplňování nelogických vět bez kontextu. 

FAQ – Na co se studenti ptají?

Kolik musím mentoringu věnovat času?

Tolik, kolik potřebuješ. Nejsem učitelka ze základní školy, ale tvůj mentor a průvodce k vysněné úrovni němčiny. Úkoly jsou na 1 – 3 h týdně, většina úkolů je velmi otevřená. Například tě poprosím, abys popsal/a svůj den, shrnul/a knihu, kterou jsi přečetl/a, nebo mi povyprávěl/a v hlasové zprávě o seriálu, který sleduješ. Rozsah jednotlivých úloh tedy velmi ovlivňuješ ty jako student. Nejdůležitější je věnovat se němčině každý týden alespoň trochu. Pokud nestihneš všechny úkoly, nic se neděje, ale vždy lekci, alespoň částečně vypracovanou, odevzdej. V Classroomu najdeš i bonusové úkoly, které můžeš, ale nemusíš dělat. Většinou jsou to doporučení na filmy, aplikace nebo knihy. Můžeš si je ukládat a věnovat se jim, až na to přijde čas a chuť.

Potřebuji technické dovednosti?

Ano, částečně ano. Není to nic složitého. Pokud máš počítač s internetem a umíš ovládat
e-mailovou schránku a internetový prohlížeč, neměl by to pro tebe být problém. Dostaneš ode mě videomanuál, jak ovládat Google Classroom, jak nahrát hlasovou zprávu nebo jak pracovat s aplikací na slovní zásobu (Quizlet). To je pro kurz to nejdůležitější. Doporučím ti i další aplikace a vychytávky, ty však využívat nemusíš!

V jaké dny budu lekce dostávat?

Každou středu obdržíš novou e-lesson do Google Classroom a každé pondělí večer (půlnoc) je deadline na odevzdání vypracovaných úkolů. Během úterka k tomu sednu a dám ti zpětnou vazbu na tvé texty i mluvené slovo. Dostaneš ode mě doporučení, co se dá říct jinak a lépe, nasdílím ti videa ke gramatice, ve které chybuješ a navrhnu alternativy a synonyma, která posunou tvou úroveň.

Jak probíhá komunikace lektor – student?

Na začátku e-mailem obdržíš odkaz k přihlášení do Classroomu, včetně videonávodu, jak s Google Classroom pracovat. V Google Classroom spolu můžeme komunikovat pomocí komentářů a v případě, že potřebuješ moji rychlou reakci, mě stačí označit pomocí @ a mé adresy (deutsch.mit.kika). Každý týden najdeš v Classroom novou lekci a po odevzdání i zpětnou vazbu
– tyto změny ti přijdou i jako upozornění na e-mail.

Stačí mi mobilní telefon?

Spousta úkolů se dá zvládnout i na telefonu – poslech podcastu, klikací cvičení, zhlédnutí videa nebo čtení článků. Google Classroom funguje i jako aplikace, a tak máš úkoly a materiály neustále u sebe, ať jsi kdekoliv. Na psaní ale doporučuji počítač nebo tablet s klávesnicí, pro větší pohodlí! 

Co o kurzu říkají studenti?

Na lekcích se mi hodně líbil ten přístup, kterým učíš, že látku nejdříve vysvětlíš, máš k tomu k dispozici video a ještě zvlášť teorii jako text. Některá cvičení pro mě byla jednodušší (alespoň jsem si to myslela, než jsi mě třeba vyvedla svou opravou z omylu 😁).

Adéla

Cvičenia sú rôznorodé, nútia naozaj mať tú teóriu naučenú a čo je super, stále ma zavedieš k novým zdrojom a spôsobom učenia. Najväčšia výzva je pre mňa výstup - niečo vlastné vytvoriť.

Míša

Dělej dál to, co děláš, díky tobě jsem se v němčině neskutečně moc posunula a konečně začínám chápat německou gramatiku.

Natálie Ř.

Opravdu jsem si pečlivě prošel všechny lekce, opakoval, naučil se nové věci a mám teď super přehledné tabulky.

Filip L.

Ahoj Kiko, moc děkuji, kurz je bezvadný. Něco je lehčí a něco těžší. Ráda poslouchám podcasty a různé poslechy, ale videa mi přijdou lehce těžší, ale to k tomu patří. Abychom se zlepšovali, musíme si nastavil laťku o trochu výš, aby to mělo účinek. Moc děkuji a těším se na další lekce.

Jana

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Veškeré materiály zůstávají v Classroomu i po skočení kurzu a je možné se k nim neustále vracet. Z kurzu si také odneseš spoustu tipů na stránky a aplikace s procvičováním. Bude to nejen o gramatice, ale celkově o němčině! Učím gramatiku v kontextu, zábavně a tak, aby ji student používal v praxi.

Nevíš, zda je to kurz právě pro tebe? Napiš mi na: kika@kikasgerman.cz