Letní mentoring

1.7. – 9. 9. 2024

12 týdnů s němčinou, v zábavné formě. 

🥨 4 gramatické lekce
🥨 4 tematické lekce
🥨 4 týdny aktivního opakování
🥨 1 x Kaffee mit Deutsch
🥨 spousta materiálů, aplikací, inspirace, tipů

Na co se můžu v kurzu těšit?

V kurzu tě čeká 12 lekcí, ve kterých si zopakuješ základní gramatiku (modální slovesa, perfektum, zájmeno man a es, frázi gibt es, popisy místa a tvary sloves).

Podíváš se virtuálně do německy mluvících zemí, a to konkrétně do Rakouska, Německa i Švýcarska.

A nakonec nově nabytou gramatiku i slovní zásobu zužitkuješ ve vyprávění o své zemi, městě, vysněné dovolené nebo letních prázdninách.

V lekcích tě čekají různorodé aktivity, od poslechu podcastů přes práci s textem, jízdu autem po Berlíně, poslech jódlování v Alpách, výlet do vídeňské ZOO až po popis vysněného města. 

Kurz bude probíhat ve virtuální učebně Google Classroom. Můžeš pracovat na počítači i na mobilním telefonu. Budu tě motivovat, sledovat tvé pokroky, opravovat úkoly, předávat tipy, sdílet odkazy a učit tě, jak se učit. Každé úterý si v učebně

„vyzvedneš” jednu lekci, která ti týdně zabere cca 1 – 3 hodiny.

Gramatická lekce se skládá z videa, PDF s teorií a ze spousty zábavných úkolů, na kterých si novou gramatiku procvičíš a zopakuješ. Čekají tě úkoly všeho druhu – psaní, vytváření vlastních vět, doplňovačky, klikačky, ale i nahrávání hlasových zpráv, natáčení videí, tvoření mindmaps, čtení nebo poslechy a videa.

V tematických lekcích jde především o slovní zásobu. Naučíš se pracovat se slovíčky, zjistíš, jak se je učit zábavně a efektivně, a použiješ gramatiku, kterou jsi se naučil/a, v kontextu. Nečekej žádné listy se slovíčky, ale autentické materiály – texty, videa, podcasty atp.

V opakovacích lekcích se zaměříme zejména na použití jazyka. Budeme tvořit! A co? Věty, texty, hlasové zprávy, videa, myšlenkové mapy atp. Ukážu ti, jak se slovní zásobu učit, jak si ji rozšířit, a především jaké si vybírat zdroje.

Pro koho je tento kurz vhodný?

Pro všechny od úrovně A2.2 (mírně pokročilý) do úrovně B1.2. Tento kurz je nejvhodnější pro motivované samouky, kteří se nebojí převzít zodpovědnost za svůj výkon.

Učíš se samostatně, kdykoliv během týdne. Já jsem trenér a kouč
– zadám ti úkoly, podám ti pomocnou ruku, kdykoliv to budeš potřebovat, poskytnu ti potřebné know-how a materiály, ale šprechtit budeš ty.

Co je Kaffee mit Deutsch?

Kurz je nezávislý na místě i na čase, ale přesto bych tě moc ráda viděla a slyšela. Během kurzu se proto všichni sejdeme na Skype, posdílíme naše zkušenosti s němčinou, zahrajeme si hry, seznámíme se a budeme si povídat německy nad šálkem kávy
v uvolněné a pohodové atmosféře.

Na přesném termínu i čase se domluvíme (necháme hlasovat).

Bojíš se techniky?

Tento kurz němčiny si opravdu můžeš vzít kamkoliv. Ať už trávíš léto u moře, na chalupě, nebo na horách, kurz bude s tebou.

Na většinu úkolů ti bude stačit mobilní telefon a sluchátka s mikrofonem. Na psaní doporučuji počítač s klávesnicí, ale není nutný. Může se ti hodit i papírový blok a tužka.

Všechny materiály, úkoly, mé odpovědi, komentáře a tipy najdeš na jednom místě. Žádné e-maily ani zprávy.

Natočila jsem pro tebe videonávod ke Google Classroom
a zvládne to každý, kdo umí zapnout počítač.

Po zaplacení kurzu ode mě dostaneš potvrzovací e-mail s videomanuály a před začátkem kurzu odkaz na virtuální učebnu, ve které pak najdeš všechno potřebné po celou dobu trvání kurzu i po něm.

Stále váháš, zda je tento kurz vhodný právě pro tebe? 

Pokud občas děláš chyby v minulých časech, nevíš, zda použít dürfen nebo können, nerozumíš tomu, jaký je rozdíl mezi man a Mann, případně kdy použít auf dem Tisch ist ein Computer a auf dem Tisch gibt es einen Computer, je kurz pro tebe!

V gramatických lekcích se zaměříme na gramatiku, kterou všichni potřebujeme denně. Minulý čas (perfekt), modální slovesa, nevyjádřený podmět ve větě. Věř mi, konečně to pochopíš! A budeš umět skvěle vyprávět. Díky modálním slovesům a podmětu man můžeš skrýt spoustu neznalostí, a zamaskovat tak své chyby. Ukážu ti trik!

Pokud máš pocit, že jsi v gramatice mistr. Jak často ji opravdu používáš v kontextu? Umíš se správně učit a využívat ji, nebo znáš jen gramatické poučky z učebnic? Chtěl/a bys umět vyprávět o své rodné zemi, městě, práci, a to bez zadrhávání?

Chceš se učit zábavně, dostat tipy na videa, podcasty, aplikace a celkově jiný náhled na to, jak se dá cizí jazyk učit? Tento kurz tě bude bavit!

Zároveň se dozvíš spoustu informací o německy mluvících zemích. Tematickými lekcemi nás bude provázet Německo, Berlín, Rakousko a Švýcarsko. Naučíme se spoustu nových slovíček, dozvíš se spoustu nových informací, a třeba tě to motivuje i k tomu, vyjet si někam na výlet.

Budeš mít v počítači uloženu spoustu záložek – kde koukat na filmy, kde číst knihy, jaké podcasty, jaké aplikace, jak se učit slovíčka, jak si najít každý den pár minut, jak to dělat zábavně a efektivně, jak postupovat. Když se tohle naučíš, můžeš se pak němčině věnovat den co den i v následujícím roce.

A proč Mentoring, a né online video kurz? Protože na online video kurz se můžeš podívat kdykoliv, a to je právě ten problém. Je fajn, mít deadline, protože jinak nám naše ,,líné já” našeptává, abychom to odkládali a odkládali, až se na kurz nikdy nepodíváme. V mentoringu máš dostatek času a prostoru lekci vypracovat. Zároveň však ode mě dostaneš deadline – do neděle musí být lekce odevzdaná.

Omrkni, jak to vypadá v Google Classroom a jakým způsobem učím.

Přečti si reference od studentů nebo mrkni na video, které pro mě studentky natočily.

Co o kurzu říkají studenti?

Musím říct, že lekce byly výrazně efektivnější, než jsem čekal. Super je feed back, už jenom to, že si projdu opravený úkol, mi pomůže zapamatovat si chyby. Nejspíš jsem asi ne vždycky zareagoval, ale tahle komunikace "uvnitř dokumentu" mi přijde ohromně užitečná. No a pak samozřejmě Kaffee mit Deutsch, klidně by mohlo být dvakrát za ten kurz. 🙂

Albert

Nadchlo mě, jakou měl kurz strukturu, jak jsme se věnovali nejdříve gramatice, pak cestování. Nejsem úplně kreativní typ, ale i poslední část se dala bez problémů zvládnout.

Zdena

Kika je skvělá lektorka. Její mentoring je zábavný, zaměřený na všechny části jazyka. Umí nakopnout a zaujmout. Moc mě baví a mohu ho všem doporučit. Němčina vás bude bavit 🙂

Lucie

Malo to hlavu aj pätu, myslím, že to bol veľmi dobrý mentoring pre samoukov, ktorí naozaj majú záujem učiť sa okrem hodín aj samy zo zdrojov a spôsobom, ktoré si vramci hodín ukázala. Ja som veľa z toho poznala skrz Jazykový mentoring, ale kto sa učí len klasickým spôsobom s jednou knihou, preňho musel tvoj mentoring otvoriť dvere do úplne nového sveta čo sa samoštúdia týka 🙂

Míša

Přihlásila jsem se na mentoring pro samouky, protože mám tři malé děti a nemám moc pravidelného času na učení. Sama jsem to pořád odkládala, protože jsem nevěděla, kde a jak začít, jaká slovní zásoba by se mi nejvíce hodila. Kika mě nasměrovala, kde s učením začít, jak vše aplikovat v praxi a hlavní je její motivace k učení. Rozhodně doporučuji!

Kateřina —

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Chceš se na cokoliv doptat? Napiš mi na kika@kikasgerman.cz

Těším se na tebe v kurzu! 🥨