Vánoční minikurz

1.12. – 24.12. 2024

🎅🏼 adventní kalendář plný němčiny

🐟 miniúkol na každý den
🎁 na platformě herohero 

pouze za 125 Kč / 5 €

 

V adventním čase se společně naladíme na Weihnachten 🎄

Adventní kalendář asi znáš, je to 24 okének s čokoládkou, malou hračkou nebo čímkoliv skvělým, co má člověk rád. Slouží k tomu, aby vyvolal Vorfreude na Vánoce, Heiligabend a dárky. Co kdybychom takový kalendář naplnili němčinou?

Úkoly v adventním kalendáři jsou vymyšleny tak, aby nezabraly více než 10 minut denně.

Adventní kalendář by tě měl potěšit, inspirovat a přiblížit ti každý den trochu německé kultury. Dopřej si i v tomto náročném období každodenní dávku němčiny.

Úkoly jsou vhodné pro každého od úplných začátečníků po pokročilejší studenty.

Na co se můžeš těšit?

  • recepty na vánoční cukroví i tradiční pokrmy / nápoje
  • videa, podcasty, koledy i filmy
  • slovíčka v nejrůznějších cvičeních a kvízech
  • kreativní úkoly (výroba papírové hvězdy)
  • články a práce s textem
  • písničky a práce s hudbou
  • online nakupování, vánoční reklamy i příprava večeře
  • štědrovečerní nadílka v němčině
  • německé i rakouské tradice

FAQ – Na co se studenti ptají?

Musím herohero platit i v lednu?

K přihlášení na herohero budeš muset zapnout odběr mého profilu, který stojí 5 eur měsíčně. Pokud se ti tam bude líbit, můžeš zůstat a peníze se automaticky strhnou i další měsíc. Pokud se chceš zúčastnit pouze adventního kalendáře, tak klikni na odběr a následující den odběr zase můžeš odhlásit. Máš tak přístup ke všemu jen na jedno zúčtovací období (1 měsíc) a pak tě to automaticky odhlásí.

Jak to funguje technicky?

Herohero je internetová platforma, kterou můžeš používat na počítači i na mobilním telefonu. Pokud tě zajímá, jak to uvnitř vypadá po zaplacení poplatku, můžeš se mrknout na jedno z videí, ve kterých obsah ukazuji.

Adventní kalendář bude probíhat od 1. do 24. prosince, a to tak, že každý den ráno na herohero platformě zveřejním jeden miniúkol.

Můžeš úkoly vypracovávat poctivě každý den, všechny si projít jednou za týden, nebo až bude čas.

Na herohero je možnost úkoly komentovat, a tak se můžeš na cokoliv zeptat nebo se mnou nasdílet, jak tě úkoly baví a jak ti jejich plnění jde.

 

Pro jakou úroveň jsou úkoly vhodné?

Úkoly jsou vhodné pro každého, kdo má němčinu rád. Všechny úkoly se točí kolem Vánoc, vánočních tradic a slovní zásoby, a proto by bylo fajn mít trošku rád/a i Vánoce. Zadání úkolů bude psáno česky, a proto se mohou zúčastnit i úplní začátečníci. Na druhou stranu bude každý úkol úplně jiný, a tak si i jako pokročilý student (nebo lektor němčiny) přijdeš na své, protože se dozvíš o spoustě způsobů, jak se zábavně a efektivně učit němčinu. Dostaneš tipy na podcasty, videa, aplikace, stránky, časopisy, filmy nebo písničky.

Co když herohero už odebírám?

Pokud jsi na herohero, tak máš samozřejmě přístup i k tomuto adventnímu kalendáři. Udělá mi velkou radost, když jej doporučíš svým přátelům, známým a všem, kterým by obsah na herohero mohl pomoct s němčinou.

Kdo jsem?

Jsem Kika, zakladatelka projektu Kika’s German.

Moc dobře vím, jak je těžké dosáhnout výsledků, když nás něco nebaví, a ještě nám to nejde.

Učím němčinu a učím ji jinak než na školách. V našich lekcích se zaměřujeme na konverzaci a komunikaci v němčině už od první lekce. Na to, aby lekce byly zábavné a zároveň efektivní.

Našimi kurzy prošly za posledních 5 let stovky studentů.

Naučíme i tebe, jak se učit zábavně a efektivně!